Årets vinnere på Oslo Motor Show

Her er resultatene etter den store premieutdelingen.

Biler, motorsykler og lastebiler fra hele Skandinavia fylte messehallene og konkurrerte om gjeve priser under Oslo Motor Show.

Juryens valg Amcar
Ford Roadster 1933, Thomas Bengtsson, Sjömarken, Sverige
Chrysler Windsor Windviper 1946, Pg Tälth, Eksjö, Sverige
Ford Roadster 1932, Kennet Bo Jacobsen, Tåstrup, Danmark
Ford BB TowTruck 1933, Kenneth Sømåen, Drevsjø
Chevrolet Bel Air Nomad 1956, Lasse Skår Hjemaas, Fauske
Ford Roadster 1932, Alf Andreassen, Bodø
Willys 41 1941, Tore Meyer, Trøgstad
Chevrolet 5400 COE 1951, Manfred Johansson, Sandviken, Sverige
Chevrolet Chevelle 1967, Lasse Bakåsmoen, Flisa
Ford Humpback 1937, Jan Ravndal, Ålgård
Dodge Charger 2019, Johan Eriksson, Mora, Sverige
Buick Riviera 1968, John Helge Lien, Åmli
Pontiac Formula 1973, Espen Hoftvedt, Lillestrøm
Pontiac Star Chief 1955, Jon Sigurd Braaten, Minnesund
DILLIGAF Katten 2021, Kjell ”Alf” Myrvold, Flateby

Beste Lakk Amcar
Chevrolet Bel Air Nomad 1956, Lasse Skår Hjemaas, Fauske

Beste Innredning Amcar
Chevrolet Bel Air Nomad 1956, Lasse Skår Hjemaas, Fauske

Beste Motorrom Amcar
Ford Roadster 1933, Thomas Bengtsson, Sjömarken, Sverige

Crew Award Hall D
Renault BC 1913 Freia Choklade, Kjell Ivar Haltvik, Ekne

Best in Show Amcar
Chevrolet Bel Air Nomad 1956, Lasse Skår Hjemaas, Fauske

Juryens valg Streetcar
Porsche 911 Sooner 1992, Porsche Center i Son
Alfa Romeo 1750 GTAm 1971, Fred Arve Monsen, Orkanger
Saab 9-3 2011, Caroline Steinick, Hasslarp, Sverige
Volvo S80 2007, Oscar Kidell, Jämshög, Sverige
Volvo RS30 2021, Andreas Berggren, Alvesta, Sverige
Volvo Amazon 1965, Johan Balsberg, Ängelholm, Sverige
Volkswagen Boble Roadster 1966, Alexander Hansen, Hauglandshella
VW Boble 1973, Jarle Martinsen, Våler i Solør

Beste Lakk Streetcar
Volvo Amazon 1965, Johan Balsberg, Ängelholm, Sverige

Beste Innredning Streetcar
Porsche 911 Sooner 1992, Porsche Center i Son

Beste Motorrom Streetcar
Volvo Amazon 1965, Johan Balsberg, Ängelholm, Sverige

Crew Award Hall C
Lamborghini Huracan 2016, Joakim Johnsen, Askim

Best in Show Streetcar
Volvo Amazon 1965, Johan Balsberg, Ängelholm, Sverige

Best Stance
3) Nissan 200SX S14A 1999, Henrik Gundelsby, Sarpsborg
2) Audi TT 2012, Sindre Norborg, Sperrebotn
1) Toyota Corolla KE70 1981, Roland Zetterström, Getinge, Sverige

Best Classic

3) BMW 2002 turbo 1974, Sven Christian Gusdal, Ølensvåg
2) Ford Capri 3000 GXL 1973, Agnar Rugtveit
1) BMW 2002tii 1975, Dennis Gylthe, Kolbotn

Finalister Skandinavias Flotteste Bil 2021

Porsche 911 Sooner 1992, Porsche Center Son
Ford Roadster 1933, Thomas Bengtsson, Sjömarken, Sverige
Alfa Romeo 1750 GTAm 1971, Fred Arve Monsen, Orkanger
Chrysler Windsor Windviper 1946, Pg Tälth, Eksjö, Sverige
Ford Roadster 1932, Kennet Bo Jacobsen, Tåstrup, Danmark

Vinnere Skandinavias Flotteste Bil 2021
Chrysler Windsor Windviper 1946, Pg Tälth, Eksjö, Sverige

Scandinavian Truck Trophy – Beste Oldtimer
3) Scania LBFS 111 1980, Lars Carlsson, Skillingaryd, Sverige
2) Scania LBS 140 1974, Michael Niielsen, Jægerspris, Danmark
1) Volvo F89, 1975, Terje Ekeberg, Råde, Norge

Scandinavian Truck Trophy – Beste Innredning
Scania R730 2020, Ekdahls Gräv & Transport/Sackarias Ohlsson, Kalmar, Sverige

Scandinavian Truck Trophy – Beste Lakk
Scania 650S 2021, Kuljetus Ristimaa, Finland

Best in Show Truck
Scania 650S 2021, Kuljetus Ristimaa, Finland

Scandinavian Truck Trophy 2021
3) Volvo FH16 750 2021, Eds Träfrakt/Emil Aloandersson, Ed, Sverige
2) Scania S650 2020, Andreas Nitteberg, Algarheim, Norge
1) Scania R500 2019, Tobias Oscarsson, Särö, Sverige

Beste Moped
Tempo Chopperbyggd 1960, Gard Kvipt, Sandefjord

Beste Klassiker
Rickman Metisse 1973, Kenneth Høitomt, Askim

Beste Veteran
NSU 700 1906, Kjell Røhr, Rygge/Moss

Beste Race Bike
Kawasaki Ninja 400 2020, Desirée Sterner/Jeanette Larsen, Son

Beste Café Racer
Yamaha RD 350 1974, Bruno Hågensen, Sofiemyr

Beste Backstreet
Hjemmelaga 125 chopper 1998, John Rolfstad, Skreia

Beste Tracker
Harley-Davidson Sportster 1990, David Höök, Spydeberg

Beste Scrambler
Triumph Tr6c competition 1966, Ketil Frengen, Gjøvik

Beste Modified
Harley-Davidson Twincam Bobber 2001, Jan Gjesdal Ransve, Strømmen

Beste Custom
Harley-Davidson Panhead Chopper 1963, Adrian Aslaksen, Sarpsborg

Beste Street Bike
Ducati Monster 2001, Albert Biereiaczonek, Brumunddal

Beste Chopper
BSA 2021, Daniel Andersson, Borlänge, Sverige

Beste Engineering Bike
Honda CB750F 1981, Kjetil Jansrud, Gressvik

Beste Lakk Bike
Ducati Monster 2000, Albert Biereiaczonek, Brumunddal

Best in Show Bike
BSA 2021, Daniel Andersson, Borlänge, Sverige

Share this: